Search

Japonija. Kodėl ten taip švaru?

Japonijoje greitai pripranti gyventi švariai. Čia nerasite šiukšliadėžių stovinčių gatvėse ar valytojų. Kodėl ši šalis tokia švari?


Mokiniai sėdi klasėje su portfeliais ant savo stalų, atrodo, jau pasirengę iššokti iš savo vietų ir bėgti namo po ilgos dienos mokykloje (septynios pamokos, trunkančios po 50 minučių). Bet jūs turite atidžiai klausytis mokytojo, kuris kalba apie rytojaus planus.


Ir galiausiai - įprastas paskutinis pranešimas: "Taigi, šiandien tvarkysimės taip: - Pirmojo ir antrojo suolo mokiniai valysis klasėje. Trečiasis ir ketvirtasis suolas - koridoriuje ir laiptus. Penktojo suolo mokinių eilė valyti tualetus."


Girdite penktoje eilėje sėdinčių mokinių dejones, bet visi atsikelia, griebia šluotas, kibirus ir šluostes iš kabineto gale esančios spintos ir prasideda darbas. Tai vyksta kiekvieną dieną visose Japonijos mokyklose.


Japonijos kiekvieną dieną matote socialinės atsakomybės pavyzdžių. Pavyzdžiui, apie 8 valandą ryto biuro darbuotojai ir parduotuvių darbuotojai valo gatves priešais savo darbo vietą. Vaikai savanoriškai kas mėnesį sutvarko savo apylinkes ir renka šiukšles iš šalia mokyklos esančių gatvių.


Gyvenamuosiuose rajonuose teritorijos tvarkymasis yra įprasta veikla, nors paprastai ten nėra ką valyti.


Kodėl Japonijoje laikoma norma ir visai nėra žema susitvarkyti po savęs, taip pat ir viešose vietose? Šį klausimą uždaviau savo draugui, kuris gimė Japonijoje ir beveik 10 metų gyvena Lietuvoje. Jis man atsakė:


"Žmonės tai daro dėl kelių dalykų: Vienas, tai Japonijoje yra šiltas ir drėgnas krimatas. Maistas genda greitai, jei palieki. Kitas dalykas - tai dėl kultūros, ten žmonės labai bijo ką kiti apie tave pagalvos."


Kai jau nebeturėsite jėgų tvarkytis patys, Clean Era nori Jums padėti!))


25 views1 comment

Recent Posts

See All